wysyłka paczki bez etykiety

Czy zawsze musisz wydrukować etykietę, aby wysłać paczkę kurierem?

Wysyłanie przesyłek byłoby zdecydowanie prostsze, gdyby nie wymagało drukowania listu przewozowego. Nadanie paczki nie jest takie trudne, ale wymaga zazwyczaj stworzenia odpowiedniej etykiety dla przewoźnika. Na szczęście krok ten da się pominąć – korzystając z usług InPost!

Nie drukuj etykiet – postaw na ekologię!

Zaletą wysyłania paczek bez drukowania etykiety jest ochrona środowiska! Nie musisz martwić się tym, że zmarnujesz bezpowrotnie surowce naturalne. InPost ceni sobie rozwiązania ekologiczne, dlatego eliminuje zużycie papierów, tektur i innych opakowań (EkoBox), a nawet dąży do całkowitej wymiany obecnej floty samochodów na wyłącznie elektryczne i zeroemisyjne!

Dbanie o środowisko to nie tylko wysiłek na rzecz ratowania planety, ale także sposób na oszczędzanie pieniędzy, które potem np. można przekazać dla fundacji wspierających cele ekologiczne. Brak etykiety oznacza brak zużycia papieru, a to z kolei przekłada się na mniejszą ilość niepotrzebnych odpadów papierowych. Maleje również koszt druku, zwłaszcza gdy jest się zmuszonym korzystać z usług drukarni. To już nie te czasy, w których trzeba się martwić, że zabraknie Ci materiałów lub przypadkowo źle je umieścisz. Zrezygnowanie z drukowanych etykiet nigdy nie było prostsze i jest świetnym sposobem na ochronę środowiska przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu i pieniędzy!

Dlaczego warto wysyłać przesyłki bez etykiet?

Wysyłanie paczek bez konieczności drukowania etykiety z pewnością jest niezwykle wygodne. To dlatego, że metoda ta nie wymaga użycia drukarki – urządzenia drogiego i niepraktycznego. Wiele osób nie posiada jej w domu, aby zaoszczędzić na zbędnych gadżetach. To niestety powoduje konieczności udania się w wielu przypadkach do drukarni. Te najczęściej nie są blisko domu, a wyjście do nich marnuje cenny czas, który można przecież przeznaczyć na coś innego.

Jakie są pozostałe powody, dla których warto wysyłać przesyłki bez etykiety? Możliwość korzystania z aplikacji InPost, dedykowanej paczkom bez listów przewozowych. Dzięki niej zyskuje się szereg nowych możliwości, które zdecydowanie ułatwiają życie!

Skąd pobrać aplikację InPost?

Aplikacja InPost Mobile to wygodny i łatwy sposób na zarządzanie wszystkimi swoimi przesyłkami! Można ją pobrać z App Store (dla urządzeń z systemem iOS) lub Google Play Store (dla urządzeń z systemem Android). Oprogramowanie posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak:

  • możliwość śledzenia wszystkich przesyłek;
  • tworzenia zleceń doręczenia;
  • otrzymywania powiadomień o doręczeniu paczki;
  • ustawiania przypomnień, dzięki czemu nigdy nie przegapisz kolejnej dostawy.

Dzięki aplikacji nie tylko wiesz, gdzie nadać paczkę bez drukowania etykiety, ale i nie musisz nawet czekać w kolejce, aby odebrać swoją przesyłkę – wystarczy, że podejdziesz do urządzenia Paczkomat® i jednym przyciskiem odblokujesz swoją skrytkę. Tak, to naprawdę aż tak proste! Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, aplikacja jest łatwa w użyciu i sprawia, że zarządzanie przesyłkami jest efektywniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pobierz ją już teraz i sprawdź samemu, jak wygodne jest nadawanie w automacie Paczkomat bez etykiety.

Czy wysyłanie przesyłki bez etykiety jest bezpieczne?

Jak wysłać paczkę bez drukowania etykiety w sposób bezpieczny? Przestrzegaj szczegółowych zaleceń przewoźnika! Kurierzy InPost są w stanie poradzić sobie z dostarczeniem Twojej przesyłki dzięki złożonemu, ale nadal prostemu w obsłudze systemowi.

Możesz nadać przesyłkę bez etykiety, jedynie pisząc na paczce kod nadania i nie musisz stresować się tym, czy to na pewno bezpieczne – kurierzy zawsze wiedzą, która skrytka odpowiada której paczce. Szybkie nadanie paczki gwarantuje Ci oszczędność czasu, pieniędzy oraz to, że Twoja paczka dotrze na miejsce na czas, bez żadnych komplikacji po drodze.

Jak opisać paczkę do urządzenia Paczkomat bez etykiety?

Nie musisz przejmować się tworzeniem szczegółowego opisu – aby nadać paczkę bez etykiety, wystarczy, że zapakujesz ją w bezpieczne opakowanie (zazwyczaj karton lub nieprzezroczysty worek foliowy zabezpieczony dodatkową taśmą klejącą). InPost Szybkie Nadania są tak ekspresowe, bo oprócz tego, że pozbywają się konieczności tworzenia listu przewozowego, nie zastępują go niczym innym.

Jak nadać paczkę pozbawioną etykiety? Pakujesz przesyłkę, rejestrujesz ją w aplikacji, piszesz na paczce ręcznie kod nadania i udajesz się do urządzenia Paczkomat. Kurierzy z pewnością docenią także informację o tym, że przewożą przedmioty wymagające specjalnej uwagi. Taką wiadomość możesz przygotować w postaci kartki, a potem nakleić ją na paczkę.

Czy można nadać paczkę bez pakowania jej w cokolwiek?

Tak, możesz nadać paczkę bez listu przewozowego, ale lepiej nie rezygnuj z pakowania jej np. do kartonu. Bez tego może ona ulec uszkodzeniu podczas transportu – zwłaszcza wtedy, gdy składa się z kilku części ruchomych. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku produktów składających się z dwóch części, takich jak obuwie. Wysoce prawdopodobne, że jeden but się gdzieś zawieruszy.

O czym pamiętać jeszcze podczas nadania paczki?

O tym, że nie ma czym się stresować – nawet jeżeli paczka bez listu przewozowego ulegnie zaginięciu, to przewoźnik posiada metody, które pozwolą na jej ponowne zlokalizowanie. To wszystko, o czym trzeba wiedzieć!