kurier

Nadaj paczkę

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie nadają paczki. Ich adresatami, jak i odbiorcami są nie tylko osoby fizyczne, ale również firmy. Choć cała procedura nie jest skomplikowana, każda paczka musi przebyć długą drogę, by trafić w ręce ostatecznego interesanta. To, ile ona trwa oraz jakie koszty się z nią wiążą, zależne jest przede wszystkim od sposobu, w jaki paczka została nadana. Zamów kuriera i sprawdź, jak łatwe może być nadanie przesyłki w Inpost!

W dobie popularyzacji zakupów online firmy kurierskie wychodzą naprzeciw wymaganiom swoich klientów, oferując różnorodne udogodnienia, których celem jest usprawnienie procesu nadawania przesyłki. Jedną z głównych zalet jest możliwość samodzielnego wyboru najwygodniejszej oraz najkorzystniejszej formy nadania paczki.

Formy nadawania przesyłek

Głównym rozróżnieniem, które można wyodrębnić w formach nadawania przesyłek, jest możliwość dokonania tego online lub stacjonarnie. Usługobiorcy coraz chętniej korzystają z tej pierwszej opcji, dzięki czemu mogą wysyłać paczkę bez konieczności wizyty w punkcie nadań. W takiej sytuacji mogą zamówić kuriera prosto do domu (opcja nadaj paczkę), a następnie przekazać mu zapakowany towar. Wśród przewoźników realizujących tę formę odbioru paczki są m.in.: InPost, DPD, DHL, GLS czy FedEx – wybierz sam!

Dla osób, które preferują inną ofertę, jak nadawanie paczek w punktach, przewoźnicy przygotowali możliwość wypełnienia niezbędnych danych za pomocą internetowej etykiety, a następnie jej wygenerowania i udania się do dowolnego punktu nadania. W zależności od preferencji klienta, jak również przewoźnika, na którego się on zdecydował, paczka może być nadana w Paczkomacie, placówce Poczty Polskiej, jednym z kiosków, czy wybranym punkcie usługowym ( pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą niezbędne dokumenty).

Jak wysłać paczkę za pomocą kuriera?

Nadawanie paczek poprzez zamówienie kuriera to jedna z najpopularniejszych metod wysyłania przesyłek. Dodatkowo jest ona bardzo wygodna, bowiem klient może załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Zaletę stanowi także możliwość dostosowania odbioru paczki przez kuriera pod obecność usługobiorcy w domu.

Aby nadać przesyłkę online za pomocą kuriera, w pierwszym kroku wybierz, jakiej firmie kurierskiej powierzy się to zadanie. Obecnie na rynku stacjonuje kilku firm (tj. dpd, InPost, dhl), mając podobny cennik, ofertę i czas doręczenia paczki – dlatego znajdź opcję idealną dla siebie. Po dokonaniu wyboru trzeba odwiedzić stronę internetową firmy, by dopełnić należytych formalności. Przede wszystkim obowiązkiem wysyłającego jest określenie parametrów nadawanej paczki – rodzaj przesyłki, kraj doręczenia, jak również jej wymiary i waga. To właśnie one umożliwiają obliczenie ostatecznej kwoty, jaką wysyłający będzie zobligowany uiścić za nadanie paczki.

Dalszym krokiem jest podanie niezbędnych danych, dotyczących nadawcy i odbiorcy przesyłki, w tym adresu, pod który ma ona zostać doręczona. Nadawca może skorzystać także z dodatkowych usług, jak dostawa na określoną godzinę czy wysyłka za pobraniem. Ich cennik znajduje się na stronie przewoźnika. Po wypełnieniu danych pozostaje tylko kliknąć opcję „zamów kuriera”, opłacić przesyłkę i oczekiwać na kontakt oraz aż przewoźnik odbierze paczkę.

Nadaj paczkę w punkcie!

Tuż obok wysyłki paczki tradycyjnym kurierem, na popularności zyskuje forma nadania przesyłki w punkcie. Sposób ten działa na bardzo podobnych zasadach – usługobiorca wypełnia formularz wysyłkowy na stronie przewoźnika, a następnie drukuje wygenerowaną etykietę. Z tym jednak wyjątkiem, że aby wysłać przesyłkę musi on udać się do wybranego punktu. W zależności od przewoźnika może to być: jeden z Paczkomatów, kiosków (Paczka w RUCHu) czy punktów usługowych (np. Żabka lub Orlen).

Ogromną zaletą tego sposobu nadawania paczek jest możliwość indywidualnego określenia terminu, w którym przesyłka trafi do transportu. Dużym atutem jest również samodzielny wybór lokalizacji, z jakiej towar wyruszy w drogę do odbiorcy. Atrakcyjność tej usługi dotyczy także cennika – zazwyczaj nadanie paczki w punkcie jest bowiem tańsze, aniżeli zamówienie kuriera do domu. Decydując się na tę formę, warto pamiętać, że można skorzystać z dowolnego punktu nadania. Dzięki temu paczka może zostać wysłana w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Chcąc sprawdzić, który sposób nadania paczki jest najbardziej atrakcyjny, warto zajrzeć na stronę internetową www.furgonetka.pl. To właśnie na niej można porównać oferty (w tym cennik przesyłek) przewoźników z całego kraju, tym samym wybierając najkorzystniejszy sposób wysłania towaru. Znajdź usługi idealne dla siebie!