Paczka za pobraniem

Jak wysłać paczkę z płatnością przy odbiorze?

Zaoferowanie swoim kupującym możliwość przesyłki za pobraniem to dla nich potwierdzenie Twojej wiarygodności. Wiedzą, że jeżeli dajesz im opcję zapłacenia w trakcie odbioru, to jesteś uczciwym i godnym zaufania sprzedawcą. Niektórzy użytkownicy czują obawy przed płaceniem z góry, dlatego umożliwiając im przesyłki pobraniowe, od razu stajesz się dla nich atrakcyjniejszym sprzedawcą niż inni, co zwiększa Twoje szanse efektywnej sprzedaży. Sprawdź, w jaki sposób wysłać paczkę za pobraniem i o czym musisz pamiętać, nadając taką paczkę.

Czym jest przesyłka pobraniowa?

Przesyłka pobraniowa to rodzaj paczki, za którą odbiorca może zapłacić dopiero podczas odbioru. Wówczas sprzedający otrzymuje zwrot środków za produkt oraz dostawę, dopiero kiedy klient otrzyma towar do rąk. Paczka za pobraniem jest alternatywą dla przesyłki opłaconej z góry, jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Odbiorca ma pewność, że zapłaci dopiero za dostarczony mu towar, przez co pozytywna wartość sprzedającego znacznie wzrasta. Zwiększa to szanse na to, że ponownie złoży u niego zamówienie, ponieważ będzie uważał sprzedawcą za uczciwego i godnego zaufania. Z tego powodu warto zdecydować się na paczkę płatną podczas odbioru. Nawet jeżeli nie dojdzie do dostarczenia przesyłki, klient nic nie traci, ponieważ nie przelał sprzedającemu żadnych środków.

Bardzo często, kiedy ktoś decyduje się na zamawianie w Internecie od nowo poznanej firmy, chce mieć pewność, że sprzedawcy są uczciwi i na pewno nie zostanie przez nich oszukany. W związku z tym wolałby, aby pieniądze za przesyłkę otrzymali, dopiero kiedy takowa do niego dotrze. Wówczas ma pewność, że sprzedawca go nie oszuka, bo zapłatę otrzyma dopiero wtedy, kiedy produkt dotrze do adresata. Paczka za pobraniem jest świetnym sposobem, aby uniknąć tego typu sytuacji. Niektórzy wybierają tę formę dostawy zawsze, kiedy tylko zamawiają przez Internet, a inni preferują ją tylko podczas wyjątkowych okazji. Pobranie jest korzystne również ze względu na czas doręczenia. Sprzedający może nadać przesyłkę bez oczekiwania, aż płatność się zaksięguje. Przyspiesza to wówczas termin jej dostarczenia, co również jest korzystne dla odbiorcy i wpływa na pozytywny odbiór sprzedawcy.

Jak wysyłać za pobraniem?

Czy wysłać przesyłkę za pobraniem jest trudno? Właściciele przedsiębiorstw, które dopiero się otworzyły i jeszcze raczkują w sprzedaży, często zastanawiają się, w jaki sposób nadawać przesyłki płatne dopiero podczas odbioru. Może im wydawać się to znacznie trudniejsze niż w przypadku standardowej przesyłki opłaconej z góry. Nie bardziej mylnego! Paczkę pobraniową możesz nadać w taki sam sposób jak każdą inną przesyłkę kurierską. Jedyna różnica polega na tym, że musisz określić kwotę pobrania, koszt dostarczenia paczki i podać swój numer rachunku bankowego, aby płatność dotarła na Twoje konto. Skorzystanie z tej opcji wcale nie jest trudne, a na pewno korzystnie wpłynie na Twoją sprzedaż. Dzięki udostępnieniu kupującym tego rodzaju usług możesz sprawić, że częściej będą oni do Ciebie wracać i uzyskasz przewagę nad konkurencją. Cała procedura nadania paczki polega na wypełnieniu dedykowanego formularza i opłacenie wysyłki przez Internet. Bardzo ważne jest, abyś zaznaczył w nim usługę dodatkową, jaką jest właśnie „Pobranie przy doręczeniu”. Następnie musisz wpisać kwotę pobrania i podać numer rachunku bankowego oraz imię i nazwisko właściciela konta. Później wystarczy, że kurier doręczy ją do adresata. Ciekawą formę przesyłki kurierskiej za pobraniem udostępnia InPost, dzięki któremu możesz załatwić to bezpośrednio przez Managera Paczek. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka chwil, a Ty masz pewność, że Twoja paczka dotrze w wyznaczony adres.

Czy koszt przesyłki za pobraniem jest wysoki?

Koszt paczki za pobraniem to połączenie samej ceny przesyłki plus ceny usługi, jaką jest pobranie. Na wyższą kwotę może składać się dołączenie dodatkowych usług, takich jak np. ubezpieczenie paczek lub szybszy zwrot pieniędzy z pobrania. Ceny mogą się więc różnić, dużo też zależy od wybranego zakładu kurierskiego. Dopłata za pobranie zwykle wynosi kilka złotych, o tę kwotę powiększa się standardową cenę nadania. Najlepiej jest się z tym zapoznać przy cenniku płatności usług pełnionych przez daną firmę kurierską. Wszystko zależy od tego, jak szybko dostarczy ją kurier. Nie są to koszty, które są w stanie zrujnować Twój budżet, a dzięki udostępnieniu klientowi możliwości takiego zamówienia możesz znacznie polepszyć swoje relacje z klientem.

Kiedy można spodziewać się zwrotu pobrania?

W przypadku standardowej przesyłki pobraniowej kwota paczki pobraniowej zostanie zwrócona nadawcy od 5 do 11 dni od momentu dostarczenia paczki. Wszystko zależy od tego, jaką firmę kurierską wybrałeś do dostarczenia swoich paczek. Czasem zwrot może nastąpić szybciej lub później. Kiedy nadawca wybiera usługę ekspresową, zwrot jest wykonywany już w następnym dniu po dostarczeniu towaru przez kuriera. Musisz pamiętać także o tym, że termin zwrotu zawsze jest terminem zlecenia przelewu, a nie terminem, w którym środki pojawią się na koncie. Zwracana kwota za zamówienia może się zaksięgować na koncie dopiero dzień po zleceniu przelewu. Czasami jednak lepiej jest poczekać na zwrot pieniędzy za przesyłki chwilę dłużej, niż tracić klienta, który nie chce decydować się na zapłatę z góry za każdą ze swoich paczek.

Paczka płatna przy odbiorze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kupujących, jak i wśród sprzedawców. Warto się na nią zdecydować ze względu na poprawę wiarygodności swoich produktów. Internet jest miejscem, w którym bardzo łatwo można zostać oszukanym, więc nie można się dziwić kupującym, że chcą jak najskuteczniej ustrzec się przed oszustwem. Z tego powodu lepiej zdecydować się na odbieranie paczek, płacąc za nie dopiero w trakcie odbioru. Nadanie paczki za pobraniem jest niezwykle proste i można to zrobić za pomocą Internetu, w bardzo korzystnej cenie. Wystarczy wypełnić dedykowany formularz, zaznaczyć, że jest to paczka za pobraniem, uzupełnić swoje dane i numer rachunku, a na końcu nadać paczkę, która kurier dostarczy pod wybrany adres. Kwota usługi wysłania paczki za pobraniem zostanie zwrócona na Twój rachunek w przeciągu kilku dni od dostarczenia paczki, a w przypadku usługi ekspresowej – już na drugi dzień. Jeżeli jeszcze nie udostępniłeś swoim odbiorcom możliwości paczki za pobraniem, nie zwlekaj i jak najszybciej pozwól im na takie rozwiązanie. Zobaczysz, że w niedługim czasie odpłaci Ci się to większą liczbą odbiorców, co poskutkuje większą ilością nadanych paczek i sprzedanych produktów.